Spreker in de kijker - Laura Nurski
Op 25 maart 2025 organiseren we opnieuw een Ergoday Kantoor, dit keer met als thema 'AI op kantoor'. Samen met verschillende sprekers verkennen we tijdens deze studiedag de impact van AI op ons werk en welzijn. We starten met een boeiende lezing van Laura Nurski.
Wie ben je en wat is je link met ergonomie?
Ik ben Laura Nurski, multidisciplinair kwantitatief sociaal wetenschapper en hoofd van het Future of Work-programma bij het Centre for European Policy Studies (CEPS). Mijn onderzoek richt zich op de impact van technologie, en in het bijzonder AI, op jobs, organisaties en de arbeidsmarkt. Ik bestudeer o.a. hoe automatisering en algoritmisch management jobkwaliteit beïnvloeden, met aandacht voor autonomie, werkintensiteit en psychosociale risico’s. Mijn link met ergonomie is eerder indirect, via mijn focus op het ontwerpen van duurzaam en mensgericht werk. In dat kader heb ik in het verleden samengewerkt met ergonomen bij Workitects, een multidisciplinair expertisecentrum voor organisatieontwerp en werkbaar werk.
Wat kom je vertellen op de Ergoday?
Ik bespreek hoe AI de werkplek ingrijpend verandert, met productiviteitswinsten in taken als schrijven, coderen en klantenservice, en het toegankelijk maken en democratiseren van expertise breed in de organisatie. Maar deze technologische vooruitgang brengt ook uitdagingen met zich mee zoals bias in algoritmes en risico op verlies van vaardigheden en autonomie. Daarom ga ik in op strategieën om werk te herontwerpen en menselijke vaardigheden te versterken, zodat AI op een verantwoorde en duurzame manier wordt geïntegreerd in organisaties.
Wat verwacht je zelf van de Ergoday?
Ik kijk er naar uit om mijn inzichten te delen over de impact van AI op de werkplek en hoop de aanwezigen te inspireren en aan te zetten tot reflectie. Hoe kan AI werkprocessen verbeteren? Welke uitdagingen brengt het met zich mee voor mensen, jobs en organisaties? Door onderzoeksinzichten en toekomstperspectieven te bespreken, wil ik het publiek motiveren om actief na te denken over de mogelijkheden van AI in hun eigen organisaties. Daarnaast ben ik benieuwd naar de bijdragen van de andere sprekers rond de welzijnsaspecten van digitalisering, digitale kloven in Vlaanderen en de valkuilen van AI. Ik verwacht een boeiende en gevarieerde dag, waarin we samen verkennen hoe we AI verantwoord en mensgericht kunnen inzetten.
Ben jij er ook bij? Het volledige programma bekijken en inschrijven doe je hier: Ergoday 'AI op kantoor'
In afwachting van de Ergoday nog meer lezen over Laura en haar onderzoek?
https://www.lauranurski.com/
https://www.ceps.eu/ceps-